International Dot Day

Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi i zabawy. Na całym świecie organizowanych jest tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom i młodzieży odkryć talenty, poznać własne mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest … kropka (z książki Petera Reynoldsa).
W tegoroczne obchody Miedzynarodowego Dnia Kropki włączyła się również nauczycielka naszej szkoły – pani Małgorzata Kaźmierczak, organizując dla uczniów klasy drugiej technik spedytor lekcję inną niż wszystkie. Powstały plakaty inspirowane wędrującą kropką. Uczniowie podczas wspólnej zabawy wykazali się niezwykłą kreatywnością, a przy okazji przećwiczyli zapamiętane wzory dotyczące prędkości technicznej i eksploatacyjnej, drogi i czasu jazdy.
Niesamowita historia Vashti, dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie, posłużyła również jako temat do rozmowy.
Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i prowadzącej zajęcia. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.