Nasi uczniowie na Malcie

Uczniowi klasy 3 technik handlowiec, pod opieką nauczyciela pani Karoliny Mysiorek, przebywają na praktykach zagranicznych na Malcie – w ramach programu Erasmus+ „Europa Kształci Zawodowo III”. Przez 4 kolejne tygodnie ( 30.04-28.05.2017) uczniowie odbywają swoje staże w firmach:

 Esprit,
Fred Perry,
Levi’s,
Sven Hedin Travel Group,
Matalan,
oraz Marks & Spencer

w miastach Valletta, Sliema i San Pawl Il-Bahar. W czasie wolnym od pracy, wraz z opiekunem, zrealizują program kulturowy, w ramach którego odbędą się trzy całodniowe wycieczki.

W pierwszej kolejności zwiedzą stolicę Malty – Vallettę i trzy miasta: Vittoriosa, Cospicua, Senglea. Następnie grupa popłynie łódką na piękną wyspę Comino, znaną z niesamowicie błękitnej laguny – Blue Lagoon. W trakcie trzeciej wycieczki uczniowie popłyną promem na wyspę Gozo, gdzie zobaczą Ramla Bay oraz stolicę wyspy – Victorię wraz z stojącą dumnie na wzgórzu historyczną Cytadelę.

Głównym celem projektu jest zwiększanie potencjału uczniów naszej szkoły na rynku pracy, poprzez lepsze przygotowanie ich do pracy w zawodzie, w którym się uczą.

Projekt wspiera mobilność międzynarodową, poszerza możliwości rozwoju osobistego, zwiększa szanse na zatrudnienie na europejskim rynku pracy i poza jego granicami oraz podwyższa umiejętności językowe.

Program jest w całości sfinansowany ze środków programu Erasmus+.

 Więcej zdjęć z praktyk naszych uczniów na Malcie na FB szkoły – zapraszamy do śledzenia.