Praktyki w Saragossie

Uczniowi klasy 3 technik teleinformatyk pod opieką nauczyciela p. Karoliny Mysiorek przebywają na praktykach zagranicznych w Saragossie (Hiszpania) w ramach programu Erasmus+ „Europa Kształci Zawodowo IV” w terminie 28.04.-26.05.2018. Przez 4 kolejne tygodnie uczniowie odbywają swoje staże w firmach APP CENTRO, SOLITIUM, ABC FLOPPY, MEGASTAR, TELTRONIC, SAT4U, INYCOM, APP UTEBO, TRAZGO S.L., LA CASA DEL MOVIL.

W czasie wolnym od pracy uczniowie wraz z opiekunem zrealizowali program kulturowy, w ramach którego odbyły się trzy wycieczki. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili stolicę Hiszpanii – Madryt. W trakcie drugiej wycieczki uczniowie odkrywali Saragossę oraz odwiedzili Akwarium. W trakcikolejnej wyprawy zwiedzili jaskinie czarownic Cueva de las Guixas oraz historyczne miasto Jaca, w którym znajduje się imponująca twierdza (hiszp. Ciudadela de Jaca) oraz katedra św. Piotra – jedna z najstarszych w całej Hiszpanii.

W ramach projektu uczniowie objęci są zajęciami z języka hiszpańskiego.

Głównym celem projektu jest zwiększanie potencjału uczniów naszej szkoły na rynku pracy poprzez lepsze przygotowanie ich do pracy w ich zawodzie. Projekt wspiera mobilność międzynarodową, poszerza możliwości rozwoju osobistego, zwiększa szanse na zatrudnienie na europejskim rynku pracy i poza jego granicami oraz podwyższa umiejętności językowe. Program jest w całości sfinansowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.