Wycieczka do Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis

13 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły (uczestnicy Hufca Pracy 5-21 w Wieluniu) wraz z komendantem Hufca Panem Krzysztofem Wrzała, wychowawcą Hufca Panią Ewą Kulą oraz Panią Agnieszką Zawilińską wybrali się do Centrum wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu. Wyjazd odbył się w ramach programu autorskiego „Na dzień dobry z ekologią” – edycja II.
„Hydropolis”to ultranowoczesne centrum wiedzy, pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Ta nowa atrakcja Wrocławia mieści się w dawnym zbiorniku wody czystej wybudowanym w 1893 roku. Zwiedzanie „Hydropolis” rozpoczęliśmy w sali „Planeta wody”, gdzie został wyświetlony film o wodzie. W kolejnych pomieszczeniach podziwialiśmy „stwory” zamieszkujące morza i oceany: od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Uczniowie obejrzeli makietę batyskafu Augusta Picarda w skali 1:1, w której zszedł on na dno Rowu Mariańskiego. Wiele elementów wystawy to atrakcje multimedialne oraz interaktywne instalacje. Zwiedzając muzeum niemal ciągle słyszeliśmy odgłosy wody: płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży.
Następnie wzięliśmy udział w festynie kończącym kolejną edycję akcji „Nakrętki dla Hospicjum”. Uczniowie wraz z kadrą hufca przekazali 3 worki nakrętek dla Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Dziękujemy serdecznie organizatorom i czekamy na kolejne wyjazdy.